PROXY
53-301 Wrocław
ul. Ślężna 27
tel.71/78 32 980
fax 71/78 32 981
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Jakie opakowania?

do pakowania artykułów spożywczych (również chemicznych, kosmetycznych oraz leków) na maszynach pionowych i poziomych.

Stosowane materiały

  • folie 1-warstwowe OPPC, zgrzewalne i z cold seal, przeźroczyste i perłowe
  • folie skrętliwe PVC, przeźroczyste, białe w masie i metalizowane
  • folie termokurczliwe PE typu "shrink" do zbiorczego pakowania napoi w butelkach szklanych lub PET albo puszkach
  • laminaty 2 warstwowe: OPPC/OPPC, OPPC/OPPC Metal, OPPC/PE, PET/PE, PET Metal/PE Papier/PE, zgrzewalne i z cold seal
  • laminaty 3-warstwowe: OPPC/PET Metal/PE, PET/PET Metal/PE, PET/Papier/PE

rolkiOczywiście posiadamy aktualne atesty Unii Europejskiej oraz PZH w tym certyfikaty COBRO na znak bezpieczeństwa B na dostarczane przez nas opakowania.

Naszą specjalnością jest graficzne projektowanie opakowań: laminatach folii przeźroczystych i metalizowanych. W procesie projektowania wykorzystujemy technikę próbnych odbitek Cromalin Pantone. Dzięki temu mamy nieskrępowaną możliwość projektowania efektów kolorystycznych przy użyciu jednego lub kilku kolorów z palety Pantone (nakładanie, przenikanie, gradacje, kombinowanie z kolorami CMYK) i prezentowania ich w formie Cromalinu – nie byłoby to możliwe przy użyciu kolorów CMYK do symulowania kolorów Pantone. Ponadto projekty opakowań możemy prezentować w formie Cromalin’u Pantone na różnych podłożach: na papierze, folii przeźroczystej, białej, perłowej lub metalizowanej, w zależności od tego na jakim materiale dane opakowanie miałoby być drukowane.

rolki druk – wykonujemy na nowoczesnych maszynach typu CERRUTTI z w pełni zautomatyzowanym elektronicznym systemem kontroli parametrów druku. Park maszynowy to zestaw 8 maszyn, w tym 4 maszyny 9-cio kolorowe do druku rotograwiury i 4 maszyny 8-mio kolorowe do druku flexo.

PROXY zajmuje się doradztwem technicznym: (wybór materiału opakowaniowego, konstrukcja opakowania, dostosowanie grafiki do maszyny pakującej), projekt graficzny opakowania, przygotowanie do druku, wyciągi barwne, color proof Cromalin Pantone

Taki Cromalin może posłużyć do wykonania perfekcyjnych modeli opakowań – daje to możliwość zobaczenia i oceny czy projektowane opakowanie wygląda dokładnie tak jak powinien wyglądać gotowy produkt na półce. Tę metodę stosujemy jako jedyni w Polsce.

Ponadto mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu opakowań do druku na różnych podłożach. Zwłaszcza projektowanie opakowań „pod” rotograwiurę wymaga znajomości tej techniki druku. Wiedząc jak powstają cylindry do druku roto, jak działa maszyna drukująca na folii PET, PP lub na papierze, potrafimy projektować opakowania tak aby wykorzystać maksymalnie możliwości techniczne druku przy dużych nakładach.

elektroniczna grawiura cylindrów – współpracujemy z trzema grawerami Wiedząc jak powstają cylindry do druku roto, jaka jest specyfika druku na folii PET, PP lub na papierze, potrafimy projektować opakowania tak aby wykorzystać maksymalnie możliwości techniczne druku, umożliwiające wysoką jakość i powtarzalność druku przy dużych nakładach.

Na jednej ze stron naszej witryny można obejrzeć dotychczasowe realizacje Proxy.